اخبار موسسه آموزش عالی هلال
تجلیل از مقام شامخ معلم در آذربایجان شرقی

در آستانه هفته هلال احمر و بمناسبت هفته معلم از اساتید برجسته مرکز علمی کاربردی هلال احمرآذربایجان شرقی  در حوزه امداد ونجات تجلیل بعمل آمد

تعداد نظرات : 0  | 1394/02/16   19:45  
برنامه های جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بمناسبت هفته هلال احمر اعلام شد

جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بمناسبت  هفته هلال احمر "18تا 24 اردیبهشت" برنامه های متنوعی در راستای گرامیداشت این هفته در نظر گرفته است.

تعداد نظرات : 0  | 1394/02/16   13:12  
افتتاح نماز خانه مرکزی ساختمان حافظ هلال احمر آذربایجان شرقی
نمازخانه ساختمان حافظ جمعیت هلال احمر استان اذربایجان شرقی صبح امروز پنجشنبه 28اسفند ماه افتتاح شد.
تعداد نظرات : 0  | 1393/12/28   12:41  
برگزاری اولین دوره تربیت مربی طرح دوام هلال دربحران درآذربایجان شرقی
اختتامیه اولین دوره تربیت مربی طرح دوام هلال در بحران در مرکزعلمی کاربردی هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزارگردید.
تعداد نظرات : 0  | 1393/12/17   12:23  
برگزاری دوره ضمن خدمت ممیزی اسنادمالی درآذربایجان شرقی
دوره ضمن خدمت ممیزی اسناد مالی و جمع داری اموال در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی به مدت 3 روزبرگزارگردید.
تعداد نظرات : 0  | 1393/12/07   12:08  
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با جریانهای انحرافی در آذربایجان شرقی
کارگاه آموزشی آشنایی با جریانهای انحرافی با شرکت داوطلبان ،امدادگران ،دانشجویان وکارکنان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید
تعداد نظرات : 0  | 1393/11/21   12:32  
برگزاری دوره ضمن خدمت آینده پژوهی و آینده نگری در مدیریت بحران  در آذربایجان شرقی

دوره ضمن خدمت آینده پژوهی و آینده نگری در مدیریت بحران در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید

تعداد نظرات : 0  | 1393/11/17   21:37  
اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم/برگزاری جشن بزرگ انقلاب  ویژه خانواده بزرگ هلال احمر

مدیرعامل جمیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ورزشی آموزشی بمناسبت دهه فجر خبر داد 

تعداد نظرات : 0  | 1393/11/06   17:56  
تشکیل ستادبزرگداشت دهه فجر در هلال احمر اذربایجان شرقی

ستادبزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی تشکیل گردید

تعداد نظرات : 0  | 1393/10/22   17:31  
آموزش های  خودامدادی در تبریز

مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بمنظور آموزش چهره به چهره مردم اقدام به  برپایی چادر در مکانهای پرترددشهر تبریز نمود.

تعداد نظرات : 0  | 1393/10/21   14:54  
صفحه 3 از 5اولين   قبلي   1  2  [3]  4  5  بعدي   آخرين   
معرفی مرکز علمی و کاربردی هلال
مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران وارث قریب به ٦٠ سال آموزش و پژوهش در جمعیت هلال‌احمر می‌باشد. این مؤسسه بطور رسمی از سال ١٣٧٤ تحت نام مرکز آموزش و تحیقات جمعیت هلال‌احمر تأسیس گردید. که براساس ماده ٧ اساسنامه قبلی خود یک مؤسسه آموزشی، پژوهشی غیرانتفاعی بوده که از ابتدا در دو بخش آموزشی و پژوهشی فعالیت خود را آغاز نموده است. این مؤسسه از سال ١٣٧٨ با کسب مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نیز براساس مصوبات هیات محترم اجرایی جمعیت اقدام به پذیرش دانشجو و تربیت نیروی انسانی نمود. اما در همین سال برآن شد تا با پیوستن به نظام رسمی آموزش عالی کشور که جایگاه آن دروزارت علوم تحقیقات و فناوری است دوره‌های دانشگاهی خود را به رسمیت بخشید.
این مجموعه دانشگاهی به طور رسمی از مهرماه ١٣٨١ به “مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران” که دارای شخصیت حقوقی مستقل و هیأت امنا می‌باشد ارتقاء یافته و در لیست دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رسمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری قرارگرفته است. اساسنامه مؤسسه آموزش عالی علمی_کاربردی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران براساس آئین‌نامه آموزش‌های علمی_کاربردی مصوب شورای علی انقلاب فرهنگی و به امضای وزیر وقت علوم ابلاغ شده است. (این مؤسسه یکی از سه مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی رسمی کشور می‌باشد.)
در سال ٨٩ اقدام به تاسیس مراکز آموزش علمی کاربردی در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها نمود که در حال حاضر ٣٣ مرکز آموزش علمی- کاربردی در ٣١ استان کشور در حال پذیرش و تربیت دانشجو هستند.
در حوزه فعالیت‌های پژوهشی نیز از بدو تأسیس برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص مطالعات و تحقیقات صورت گرفته است از جمله طرح امکان‌سنجی استان‌های کشور برای مقابله با حوادث و سوانح، طراحی کیف امداد خانواده، طراحی چادرهای جدید اسکان اضطراری، سامانه مدیریت اطلاعات سوانح و دهها پروژه تحقیقاتی دیگر که به اجرا درآمده و ماحصل آن در حوزه‌های مختلف ماموریتی جمعیت به صورت کاربردی اجرا شده و تاثیر گذار بوده است. تا کنون بیش از ١١٠ عنوان کتاب تخصصی توسط این مؤسسه در راستای مأموریت‌های اصلی جمعیت به ویژه در حوزه امداد و نجات به چاپ رسیده و منتشر گردیده است. این مؤسسه دارای کتابخانه و مرکز اسناد و اطلاعات علمی تخصصی در حوزه امداد و نجات می‌باشد.
آموزش همگانی نیز از جمله فعالیت‌های مؤسسه از بدو تأسیس بوده که با مشارکت دو بخش آموزش و پژوهش اقدامات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است که می‌توان به تهیه و توزیع کتاب‌های آموزش همگانی، مقابله با سوانح در تیراژ بیش از دو میلیون نسخه در تهران بزرگ و دهها هزار نسخه در سراسر کشور اشاره نمود و نیز آموزش از طریق بیلبوردها و تابلو های اطلاع‌رسانی، راه‌ اندازی خط تلفنی ندای امداد ١٤٧، تهیه و توزیع بروشورها و پمفلت‌های آموزشی، برگزاری همایش‌های عمومی و تخصصی در زمینه امداد و نجات و آموزش پرسنل سایر دستگاه‌های اجرایی همکار در مدیریت سوانح و امثال آن که در سال‌های گذشته به اجرا درآمده است.