اخبار موسسه آموزش عالی هلال
برگزاری دوره آموزش توجیهی بدوخدمت ویژه کارمندان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

دوره آموزش توجیهی بدو خدمت ویژه کارمندان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان برگزارگردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/10/21   12:07  
برگزاری دوره آموزش حسابداری درآذربایجانشرقی
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال حمراستان آذربایجانشرقی، دوره آموزش ضمن خدمت حسابداری دولتی ویژه کارشناسان حسابدار جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی برگزارگردید.
تعداد نظرات : 0  | 1393/10/13   08:15  
مراسم یادبودمرحوم حضرت آیت الله غیوری با حضور گسترده مردم و مسئولان در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، بپاس خدمات ارزشمند مرحوم حضرت آیت الله غیوری نماینده فقیدولی فقیه در جمعیت هلال احمربه انقلاب و اقشار مستضعف جامعه ،مجلس یادبودی از طرف  حضرت آیت الله شبستری نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی وجمعیت هلال احمراستان در مسجد علی بن ابیطالب  تبریز با حضور گسترده اقشار مختلف مردم ،روحانیت ،مسئولین لشگری و کشوری، امدادگران و داوطلبان هلال احمر برگزار شد.

تعداد نظرات : 0  | 1393/10/11   08:53  
برگزاری دوره آموزش مدیریت سوانح،لجستیک

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی، دوره آموزش کوتاه مدت ضمن خدمت مدیریت سوانح ، لجستیک (1) ویژه کارشناسان امور امدادی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان برگزار گردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/10/03   09:46  
برگزاری همایش پیشگیری وکنترل عوامل خطرسازبیماریهای قلبی و عروقی در تبریز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، همایش پیشگیری وکنترل عوامل خطرسازبیماریهای قلبی و عروقی در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/23   14:04  
نمایشگاه توانمندیهای مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجانشرقی با شرکت  در نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال دانشگاه جامع استان ،توانمندی های دانشجویان رشته مدیریت امداد و نجات و مدیریت امداد و سوانح را به نمایش گذاشت .

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/20   14:46  
برگزاری دوره ضمن خدمت ارزیابی سوانح در آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دوره ضمن خدمت ارزیابی سوانح  در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/20   14:21  
 مراسم سوگواری اربعین حسینی با حضور پر شور امدادگران و پرسنل هلال احمر آذربایجان شرقی برگزارگردید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی مراسم سوگواری  با حضور پر شور امدادگران و پرسنل هلال احمر صبح امروز پنجشنبه 20 آذر در نماز خانه جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی برگزارگردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/20   13:49  
برگزاری دوره آتش نشان داوطلب مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی اقدام به برگزاری دوره آموزشی آتش نشان داوطلب در دو گروه خواهران و برادران نمود.

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/18   16:52  
گرامیداشت روز دانشجو درمرکز علمی کاربردی هلال احمر آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، بمنظور گرامیداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان نمونه مراسمی در مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

 

تعداد نظرات : 0  | 1393/09/18   16:31  
صفحه 4 از 5اولين   قبلي   1  2  3  [4]  5  بعدي   آخرين   
معرفی مرکز علمی و کاربردی هلال
مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران وارث قریب به ٦٠ سال آموزش و پژوهش در جمعیت هلال‌احمر می‌باشد. این مؤسسه بطور رسمی از سال ١٣٧٤ تحت نام مرکز آموزش و تحیقات جمعیت هلال‌احمر تأسیس گردید. که براساس ماده ٧ اساسنامه قبلی خود یک مؤسسه آموزشی، پژوهشی غیرانتفاعی بوده که از ابتدا در دو بخش آموزشی و پژوهشی فعالیت خود را آغاز نموده است. این مؤسسه از سال ١٣٧٨ با کسب مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نیز براساس مصوبات هیات محترم اجرایی جمعیت اقدام به پذیرش دانشجو و تربیت نیروی انسانی نمود. اما در همین سال برآن شد تا با پیوستن به نظام رسمی آموزش عالی کشور که جایگاه آن دروزارت علوم تحقیقات و فناوری است دوره‌های دانشگاهی خود را به رسمیت بخشید.
این مجموعه دانشگاهی به طور رسمی از مهرماه ١٣٨١ به “مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران” که دارای شخصیت حقوقی مستقل و هیأت امنا می‌باشد ارتقاء یافته و در لیست دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رسمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری قرارگرفته است. اساسنامه مؤسسه آموزش عالی علمی_کاربردی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران براساس آئین‌نامه آموزش‌های علمی_کاربردی مصوب شورای علی انقلاب فرهنگی و به امضای وزیر وقت علوم ابلاغ شده است. (این مؤسسه یکی از سه مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی رسمی کشور می‌باشد.)
در سال ٨٩ اقدام به تاسیس مراکز آموزش علمی کاربردی در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها نمود که در حال حاضر ٣٣ مرکز آموزش علمی- کاربردی در ٣١ استان کشور در حال پذیرش و تربیت دانشجو هستند.
در حوزه فعالیت‌های پژوهشی نیز از بدو تأسیس برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص مطالعات و تحقیقات صورت گرفته است از جمله طرح امکان‌سنجی استان‌های کشور برای مقابله با حوادث و سوانح، طراحی کیف امداد خانواده، طراحی چادرهای جدید اسکان اضطراری، سامانه مدیریت اطلاعات سوانح و دهها پروژه تحقیقاتی دیگر که به اجرا درآمده و ماحصل آن در حوزه‌های مختلف ماموریتی جمعیت به صورت کاربردی اجرا شده و تاثیر گذار بوده است. تا کنون بیش از ١١٠ عنوان کتاب تخصصی توسط این مؤسسه در راستای مأموریت‌های اصلی جمعیت به ویژه در حوزه امداد و نجات به چاپ رسیده و منتشر گردیده است. این مؤسسه دارای کتابخانه و مرکز اسناد و اطلاعات علمی تخصصی در حوزه امداد و نجات می‌باشد.
آموزش همگانی نیز از جمله فعالیت‌های مؤسسه از بدو تأسیس بوده که با مشارکت دو بخش آموزش و پژوهش اقدامات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است که می‌توان به تهیه و توزیع کتاب‌های آموزش همگانی، مقابله با سوانح در تیراژ بیش از دو میلیون نسخه در تهران بزرگ و دهها هزار نسخه در سراسر کشور اشاره نمود و نیز آموزش از طریق بیلبوردها و تابلو های اطلاع‌رسانی، راه‌ اندازی خط تلفنی ندای امداد ١٤٧، تهیه و توزیع بروشورها و پمفلت‌های آموزشی، برگزاری همایش‌های عمومی و تخصصی در زمینه امداد و نجات و آموزش پرسنل سایر دستگاه‌های اجرایی همکار در مدیریت سوانح و امثال آن که در سال‌های گذشته به اجرا درآمده است.