اخبار موسسه آموزش عالی هلال
برگزاری دوره غیر حضوری ضمن خدمت پیشگیری و کنترل عوامل خطرساز  بیماریهای قلبی، عروقی

دوره غیر حضوری ضمن خدمت پیشگیری و کنترل عوامل خطرساز بیماریهای قلبی، عروقی توسط مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/08/20   16:01  
همایش "زلزله" در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار گردید.

،با حضور اساتید دانشگاه ،مدیرکل بحران استانداری و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و مدیران ادارا ت عضو  کارگروه امداد ونجات و آموزش همگانی ،همایش ایمنی در برابر زلزله توسط   موسسه علمی کاربردی هلال احمر استان برگزار گردید.

تعداد نظرات : 0  | 1393/07/24   14:06  
افتتاح پایگاه مقاومت بسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی
طی مراسمی با حضورجمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولین جمعیت هلال احمر استان و مدیران دانشگاه علمی کاربردی استان ودانشجویان موسسه علمی کاربردی هلال ،پایگاه مقاومت بسیج دانشجویی مرکز علمی کاربردی هلال افتتاح شد.
تعداد نظرات : 0  | 1393/07/08   21:41  
زندگانی امدادگران شهید 8سال دفاع مقدس می تواند الگوی مناسبی برای نجاتگران باشد
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان بهمراه جمعی از معاونین و مسئولین هلال احمر صبح امروز چهارشنبه 2مهر از نمایشگاه هفته دفاع مقدس و غرفه جمعیت هلال احمر استان بازدید بعمل آوردند.
تعداد نظرات : 0  | 1393/07/02   13:10  
گرامیداشت هفته دولت و ولادت حضرت معصومه (س) موسسه علمی کاربردی هلال احمر
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی، بمناسبت هفته دولت و ولادت حضرت معصومه (س) کارکنان موسسه علمی کاربردی هلال احمراقدام به غبارروبی وعطرافشانی مزارشهدانمودند.
تعداد نظرات : 0  | 1393/06/08   13:17  
برگزاری آزمون ورودی دوره تربیت مربی کد 2 امداد و کمکهای اولیه
آزمون ورودی دوره تربیت مربی کد 2 امداد و کمکهای اولیه در مورخه 24/5/93 ساعت 10 صبح با شرکت 41نفر از مربیان کد 2 سابق برگزار گردید.
تعداد نظرات : 0  | 1393/05/25   16:42  
موسسه جامع علمی –کاربردی هلال احمرآذربایجان شرقی در مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشجو می پذیرد
ثبت نام کارشناسی درموسسه جامع علمی –کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی شروع شد.
تعداد نظرات : 0  | 1393/05/21   14:14  
مرکز علمی کاربردی  هلال احمر استان آذر بایجان  شرقی دانشجو می پذیرد

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، سر پرست مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان  آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت :برابر برنامه ریزی های بعمل آمده  مرکز علمی کاربردی  هلال احمر استان آذر بایجان  شرقی برای مهر ماه 1393 دانشجو می پذیرد .

 

تعداد نظرات : 0  | 1393/05/05   18:24  
گزارش تصویری حضورگسترده کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان در کلانشهرتبریز

گزارش تصویری حضورگسترده کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان در کلانشهرتبریز

تعداد نظرات : 0  | 1393/05/04   18:49  
استقرارپایگاههای جمع آوری کمکهای مردمی جمعیت هلال احمر به مردم مظلوم غزه در مسیرهای راهپیمایی روز قدس

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی،داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با استقرارپایگاههای جمع آوری کمکهای مردمی به مردم مظلوم غزه در مسیرهای راهپیمایی روز قدس اقدام به جمع آوری کمکهای نقدی مردم روزه دار در سراسر استان نمودند.

تعداد نظرات : 0  | 1393/05/03   20:16  
صفحه 5 از 5اولين   قبلي   1  2  3  4  [5]  بعدي   آخرين   
معرفی مرکز علمی و کاربردی هلال
مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران وارث قریب به ٦٠ سال آموزش و پژوهش در جمعیت هلال‌احمر می‌باشد. این مؤسسه بطور رسمی از سال ١٣٧٤ تحت نام مرکز آموزش و تحیقات جمعیت هلال‌احمر تأسیس گردید. که براساس ماده ٧ اساسنامه قبلی خود یک مؤسسه آموزشی، پژوهشی غیرانتفاعی بوده که از ابتدا در دو بخش آموزشی و پژوهشی فعالیت خود را آغاز نموده است. این مؤسسه از سال ١٣٧٨ با کسب مجوز از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نیز براساس مصوبات هیات محترم اجرایی جمعیت اقدام به پذیرش دانشجو و تربیت نیروی انسانی نمود. اما در همین سال برآن شد تا با پیوستن به نظام رسمی آموزش عالی کشور که جایگاه آن دروزارت علوم تحقیقات و فناوری است دوره‌های دانشگاهی خود را به رسمیت بخشید.
این مجموعه دانشگاهی به طور رسمی از مهرماه ١٣٨١ به “مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران” که دارای شخصیت حقوقی مستقل و هیأت امنا می‌باشد ارتقاء یافته و در لیست دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رسمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری قرارگرفته است. اساسنامه مؤسسه آموزش عالی علمی_کاربردی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران براساس آئین‌نامه آموزش‌های علمی_کاربردی مصوب شورای علی انقلاب فرهنگی و به امضای وزیر وقت علوم ابلاغ شده است. (این مؤسسه یکی از سه مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی رسمی کشور می‌باشد.)
در سال ٨٩ اقدام به تاسیس مراکز آموزش علمی کاربردی در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها نمود که در حال حاضر ٣٣ مرکز آموزش علمی- کاربردی در ٣١ استان کشور در حال پذیرش و تربیت دانشجو هستند.
در حوزه فعالیت‌های پژوهشی نیز از بدو تأسیس برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص مطالعات و تحقیقات صورت گرفته است از جمله طرح امکان‌سنجی استان‌های کشور برای مقابله با حوادث و سوانح، طراحی کیف امداد خانواده، طراحی چادرهای جدید اسکان اضطراری، سامانه مدیریت اطلاعات سوانح و دهها پروژه تحقیقاتی دیگر که به اجرا درآمده و ماحصل آن در حوزه‌های مختلف ماموریتی جمعیت به صورت کاربردی اجرا شده و تاثیر گذار بوده است. تا کنون بیش از ١١٠ عنوان کتاب تخصصی توسط این مؤسسه در راستای مأموریت‌های اصلی جمعیت به ویژه در حوزه امداد و نجات به چاپ رسیده و منتشر گردیده است. این مؤسسه دارای کتابخانه و مرکز اسناد و اطلاعات علمی تخصصی در حوزه امداد و نجات می‌باشد.
آموزش همگانی نیز از جمله فعالیت‌های مؤسسه از بدو تأسیس بوده که با مشارکت دو بخش آموزش و پژوهش اقدامات گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است که می‌توان به تهیه و توزیع کتاب‌های آموزش همگانی، مقابله با سوانح در تیراژ بیش از دو میلیون نسخه در تهران بزرگ و دهها هزار نسخه در سراسر کشور اشاره نمود و نیز آموزش از طریق بیلبوردها و تابلو های اطلاع‌رسانی، راه‌ اندازی خط تلفنی ندای امداد ١٤٧، تهیه و توزیع بروشورها و پمفلت‌های آموزشی، برگزاری همایش‌های عمومی و تخصصی در زمینه امداد و نجات و آموزش پرسنل سایر دستگاه‌های اجرایی همکار در مدیریت سوانح و امثال آن که در سال‌های گذشته به اجرا درآمده است.