متن خبر
کد خبر :   3559  | تاریخ خبر : 1398/11/23  | ساعت : 15:15

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
توسط هلال احمر شعبه تبریز برگزار شد :

بزرگداشت ایام الله دهه فجر و اربعین سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سلیمانی و همرزمانش


طی مراسمی با حضور سرپرست جمعیت هلال احمر استان ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و اعضای داوطلب و امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر تبریز ایام الله دهه فجر و اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی گرامی داشته شد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در این مراسم حجت الاسلام عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با تجلیل از شخصیت سردار سلیمانی گفت : تجلیل از سردار سلیمانی ، تجلیل از اهداف والای انقلاب است .
وی ادامه داد : سردار سلیمانی رنگ خدا بخود گرفته بود و برای تحقق اهداف والای انقلاب و بدست آوردن گوهر عزت و آزادی و شرف و استقلال میهن بهای سنگینی پرداخت کرد و جان شیرین خود رادر این راه  در طبق اخلاص گذاشت و در نهایت در این راه نثار کرد .
وی مجهز شدن به سلاح علم ودانش را برای پیشرفت هر فرد و جامعه ای ضروری دانست و افزود : یکی از مهمترین چیزی که به بشر زینت می بخشد لوح دانش و اقتدار علمی است که ما از جوانان عزیز می خواهیم همواره بدنبال مطالعه  و کسب علم ودانش بروند و با آموختن دانش خود را قوی نمایند و تحلیل درستی از وقایع داشته باشد و در مواجه با مسائل و تبلیغات دشمنان بتوانند به حقیقت و کنه مطلب پی ببرند . 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در ادامه به 2مولفه ای مهم انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : داشتن نگاه علمی به مسائل  و حق انتخاب 2 مولفه ای مهمی بود که قبل از انقلاب استکبار جهانی و رژیم دست نشانده آنها یعنی حکومت پهلوی می خواستند مردم ما را از نعمت علم و دانش و داشتن حق انتخاب آگاهانه محروم کنند که با پیروزی انقلاب اسلامی عزت و شرف به کشورمان برگشت و مردم کشورمان در انتخابات مهم بطور آزادانه دارای حق انتخاب هستند .
در این مراسم دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان نیز با تجلیل ازنقش مردم آذربایجان و تبریز در پیروزی انقلاب اسلامی گفت : مردم آذربایجان به محوریت شهر تبریز در 29بهمن سال 56 با قیام خویش کمر حکومت طاغوت را شکستند و یکی از قله های افتخارخود را رقم زدند .
وی با تجلیل از عملیاتهای شبانه روزی نجاتگران هلال احمر در روزهای اخیر در برف و بوران و کولاک شدید خاطر نشان کرد : نجاتگران هلال احمر با تاثیر پذیری از مجاهدتهای شهدای بزرگواری همچون شهید سلیمانی در جبهه بشر دوستی و نوعدوستی و  امدادرسانی مانند مجاهدان فی سبیل الله عمل کرده و به کمک هموطنان گرفتار در برف و کولاک شتافتند .
سرپرست جمعیت هلال احمر استان داوطلبان را نقطه قوت هلال احمر دانست و اضافه کرد : نقطه قوت جمعیت هلال احمر ،داوطلبان و نجاتگران و امدادگران و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر هستند که بدون چشمداشت در عملیاتهای هلال احمر در فصول گرم و سرد سال گاه و بیگاه  در کوه و دشت در برف و کولاک به کمک هموطنان شتافته و نسبت به نجات گرفتاران از حوادث اقدام می کنند .
گفتنی است : در این مراسم گروههای سرود به اجرای سرودهای انقلابی پرداخته و مسابقه فرهنگی در میان حاضران اجرا گردید .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين